Blog

zakupy taxi z dostawą do domu

Zakupy taxi z dostawą do domu

Jesteś zabiegany i brakuje Ci czasu na zakupy? Dodatkowo niedziele nie handlowe w niczym nie pomagają? A może po prostu nie lubisz chodzić po sklepach? Jest na to rozwiązanie, istnieją taxi, które oferują zakupy z dostawą do domu.

Zakupy spożywcze potrafią zająć naprawdę dużo czasu, spacerowanie między sklepowymi alejkami, wybieranie produktów z wcześniej przygotowanej listy, a co gorsze stanie w naprawdę długich kolejkach, szczególnie w okresie przedświątecznym. Więc po co się męczyć i tracić czas, którego jest naprawdę niewiele.

Taxi, którego kierowca dowozi nam zakupy do domu jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób starszych lub chorych. Babcia czy starsza sąsiadka na pewno byłyby zadowolone z tej opcji.

Taxi z dostawą zakupów do domu. Jak to działa?

Istnieje kilka sposobów na zrobienie zakupów bez wychodzenia z domu. Jednym z nich są zakupy przez Internet. Obecnie wiele hipermarketów prowadzi sprzedaż online z dowozem do domu. Jednak nie każdy wie, że wiele korporacji taksówkarskich ma w swoich usługach podobną opcję. Więc na czym polega różnica?

Na pewno konieczne jest sporządzenie listy produktów jakie chcemy kupić. Najlepiej jeśli lista będzie jak najbardziej szczegółowa, dzięki temu uniknie się niedomówień i zawiedzenia. Zamawiając zakupy u taksówkarza nie będzie możliwości ich zwrotu, przynajmniej taki standard obowiązuje w większości firm taksówkarskich. Ważne jest więc dokładne przemyślenie swojego zamówienia. Należy pamiętać, że jeśli przykładowo kupujmy mleko bez laktozy to należy o tym wspomnieć taksówkarzowi.

Gdy zdecydujemy się na skorzystanie z tej usługi należy skontaktować z korporacją taksówkarską w celu złożenia zamówienia. Firmy taksówkarskie oferujące dowóz zakupów do domu można sprawdzić w naszej wyszukiwarce usług.

Co można zamówić za pomocą firm taksówkarskich?

Usługi taxi oferujące dowóz zakupów do domu maja pewne ograniczenia. Należy pamiętać, że nie działa to na tej samej zasadzie co usługi kurierskie, dlatego chcąc skorzystać z tej opcji musimy pamiętać, że korporacja taksówkarska może nie zgodzić się na wielkogabarytowe rzeczy jak meble czy sprzęt AGD. Pamiętaj, że kierowcy i taksówki mają swoje ograniczenia, staraj się więc ograniczyć swoje zakupy do rzeczy podstawowych.

Jaki jest koszt usługi dowozu zakupów przez taxi?

Kosz usługi taxi jest zależy od kilku czynników, pierwszym z nich zdecydowanie jest aglomeracja w jakiej mieszkamy. W większych miastach cena usługi może być większa, chociaż coraz więcej firm oferuje dowóz zakupów, dlatego firmy taksówkarskie także starają się dawać ceny konkurencyjne. W niektórych korporacjach czynnikiem wpływającym na koszt usługi jest również lista zakupów jaką przygotowaliśmy, im bardziej jest ona skomplikowana tym usługa taxi może kosztować więcej, chociaż na szczęście jest to już rzadkość.

Na taką usługę należy przygotować kwotę od dwudziestu – dwudziestu pięciu złotych. Należy również pamiętać, aby mieć odliczoną kwotę za zakupy. I tutaj najczęściej obowiązuje płatność gotówka.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji zamówienia jest zależy od rodzaju zakupów oraz miejsca wykonania. Na ogół firmy taksówkarskie realizują zakupy w najbliżej położonym sklepie w obrębie adresu klienta. Jednak niektóre firmy na życzenie klienta dokonują zakupów w sklepie przez niego wskazanym.